Pewny_rozwoj_1920x610_1.jpg
Baner_Dzien_Spoldzielczosci.jpg
Baner_kredyt_dopasowany.jpg
Takie konto SPOKO_baner.jpg
Konsolidacja_baner.jpeg
baner_eko_1920_610.jpeg
Generali_baner_ferie_2024.png
previous arrow
next arrow

O Banku

Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie jest w 100% polskim Bankiem, obecnym na lokalnym rynku finansowym od 70 lat. Powstał z inicjatywy ludności polskiej przybywającej na ziemię dzierżoniowską po roku 1945.

Centrala Banku znajduje się w Dzierżoniowie przy ulicy Daszyńskiego 24. Sieć placówek Banku obejmuje: Oddział w Bielawie przy ulicy Piłsudskiego 74, Oddział w Piławie Górnej przy ulicy Kościuszki 2 oraz Filię w Pieszycach przy ulicy Kościuszki 3.    

Bank od początków swojej działalności tworzy swoją ofertę z myślą o mieszkańcach i przedsiębiorcach Powiatu Dzierżoniowskiego. Posiada nowoczesną ofertę produktową skierowaną do szerokiego grona odbiorców: osób fizycznych, przedsiębiorców, rolników oraz jednostek samorządu terytorialnego.

Propozycja Banku obejmuje:

 • szeroką ofertę kont osobistych,
 • konta bieżące dla biznesu dopasowane do potrzeb różnych rodzajów działalności,
 • nowoczesną i funkcjonalną bankowość elektroniczną i mobilną,
 • płatności mobilne- wszystkie obecne w Polsce: BLIK, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, FitbitPay,
 • karty płatnicze i kredytowe systemu VISA i MasterCard,
 • rozliczenia walutowe, w tym sprzedaż i kupno walut on line oraz karty walutowe,
 • atrakcyjną ofertę kredytów gotówkowych, konsolidacyjnych oraz pożyczek hipotecznych,
 • kredyty na cele mieszkaniowe elastycznie dopasowane do potrzeb,
 • bogatą ofertę kredytów obrotowych i inwestycyjnych dla biznesu i rolnictwa,
 • leasing oraz factoring,
 • ubezpieczenia majątkowe i na życie,
 • bezprowizyjne wpłatomaty,
 • sieć ponad 4000 bezprowizyjnych bankomatów w całej Polsce.

Bank posiada Centralę w Dzierżoniowie co oznacza, że wszystkie decyzje dotyczące oferty Banku jak i spraw Klientów podejmowane są w Dzierżoniowie. Dzięki temu Bank jest w stanie szybko zareagować na potrzeby i oczekiwania Klientów, a Klienci mają pewność, że traktowani są indywidualnie i ze zrozumieniem. Posiadanie centrum decyzyjnego blisko odbiorców usług determinuje większą, od innych banków, moralną odpowiedzialność przed konkretnym, a nie anonimowym otoczeniem.

Bank intensywnie rozwija się, prowadzi systematyczne inwestycje mające na celu poprawę komfortu obsługi Klientów. Jako jedyny bank w Dzierżoniowie posiada parking dla Klientów z 52 miejscami parkingowymi. Dbając o wygodę Przedsiębiorców, w Centrali Banku wydzielono salę obsługi wraz z kasami dedykowanymi tylko dla biznesu oraz komfortowe, zapewniające dyskrecje i wygodę biura obsługi kredytowej. W październiku 2009 roku Bank oddał do dyspozycji Klientów Oddział w Piławie Górnej przy ulicy Kościuszki 3. W 2019 roku Centrala oraz Oddział w Bielawie wyposażono w bankomaty z funkcją wpłatomatu.

O rozwoju Banku świadczy także ustawiczny wzrost zatrudnienia. Na koniec 2006 roku Bank zatrudniał 39 osób, na koniec 2007 roku 45 osób, na koniec 2008 pracowało w Banku już 49 osób, aktualnie zatrudnionych jest 53 osoby. Bank dba o profesjonalizm i jakość kadr poprzez ustawiczne szkolenia oraz systematyczne badania jakości obsługi metodą mystery shopping.

Bank działa na rzecz rozwoju lokalnej społeczności. Aktywnie włącza się lub inicjuje działania zwiększające wiedzę finansową i świadomość ekonomiczną różnych grup wiekowych i zawodowych. Od 2010 roku wspiera organizację Powiatowego Konkursu Przedsiębiorczości. Bank współpracuje ze szkołami ponadgimnazjalnymi w ramach lekcji przedsiębiorczości. Wspiera działania podejmowane na rzecz dzieci i młodzieży, związane z wyrównywaniem szans dzieci z różnych środowisk, wspiera drużyny sportowe.

Bank w całości sfinansował stalowo- drewnianą konstrukcję pierwszej powojennej platformy widokowej w Górach Sowich na szczycie Kociego Grzbietu, której inicjatorem było Stowarzyszenie Wielka Sowa. Bank refinansował zakup porcelanowej filiżanki z ręcznie malowaną panoramą Dzierżoniowa z początku XIX wieku, która jest eksponatem w Miejskim Muzeum w Dzierżoniowie. Ponadto w Muzeum Miejskim znajduje się starodruk autorstwa Alberta Zimmermanna V tom „Przyczynków do opisania Śląska" pt. „Opis wsi powiatu Dzierżoniowskiego", który również został sfinansowany przez Bank.

Bank zrzeszony jest w Spółdzielczej Grupie Bankowe oraz jest uczestnikiem Spółdzielczego Systemu Ochrony. Bank od lat jest członkiem Krajowego Związku Banków Spółdzielczych oraz Związku Banków Polskich.